Pięć powodów, dlaczego warto być singlem... Będąc singlem, możemy spełniać się na wielu płaszczyznach. W kwestiach oszczędzania, samodoskonalenia, koncentracji na samym sobie. To długa lista zalet! Zamiast się martwić że nie możesz poznać interesującego i ciekawego partnera spójrz na taką sytuację z innej strony. Oto, dlaczego fajnie jest być singlem.
"Kiedy w końcu poznasz twojego kawalera?" - pyta babcia podczas kolejnego niedzielnego obiadu. "Dziś nie mogę, idę z chłopakiem do centrum handlowego" - odpisuje przyjaciółka, która kolejny raz nie ma dla ciebie czasu. Cóż, zdarza się. Ale bycie niezależnym i samodzielnym singlem czy singielką bywa też łatwe i przyjemne! Są więc i zalety życia w pojedynkę.
1. Jesteś singlem, więc robisz, co chcesz
"Nie dziś nie wyjdę, Marta ma spotkanie służbowe i idziemy razem".
"Hubert wychodzi z kolegami za tydzień w piątek - może wtedy się spotkamy?"
Też znasz te teksty swoich zajętych znajomych, którzy spotkania towarzyskie ograniczyli do minimum? To nie scenariusz każdego związku, jednak istnieją pary, które po rozpoczęciu wspólnego życia, odcinają się od znajomych. W przypadku bycia singlem, to ty decydujesz, kiedy masz czas i ochotę na spotkania towarzyskie, czy wizyty na siłowni, kinie, czy koncercie . Kiedy wrócisz? Gdzie idziesz? - to wyłącznie twoja decyzja. Ty planujesz swój czas kiedy, gdzie i na jak długo.
Bycie singlem kojarzone jest z byciem samotnym. Często jednak jest zupełnie odwrotnie. Bez względu na to, czy poprzez portal randkowy, czy podczas spotkań na żywo, single mogą stale poznawać nowe osoby i umawiać się na niezobowiązujące randki. Dzięki temu można dać sobie szansę na poznawanie ciekawych osób i nawiązywanie nowych znajomości. Mogą podróżować, wychodzić do kina, teatru, koncerty.
A co, jeśli któraś z nowo poznanych osób okaże się naszą drugą połową? Samotność może stać się szybką drogą do bycia naprawdę szczęśliwym… i to we dwoje!
3. Rozwijasz swoje pasje
Po wielu latach związku nagle zostajesz sam, załamany i zdezorientowany. Co dalej? Jak żyć? Zadaj sobie jedno pytanie: na co nie miałem dotychczas czasu? Lekcje gry na gitarze, godzina po pracy spędzona na korcie, a może długie wyprawy rowerowe? Stając się singlem, w końcu masz na to czas.
Kurs językowy, siłownia, klub, kino, kawiarnia, czy inne zajęcia i pasje, rozrywki.
Gdy wychodzisz z pracy, możesz poświęcić godzinę lub dwie bez wyrzutów sumienia, aby móc w pełni skupić się i poświęcić swoim pasjom i zainteresowaniom.
4. Będąc singlem, oszczędzasz
Choć myślenie wyłącznie w kategorii pieniędzy nie należy do odpowiednich, warto jednak wspomnieć o tym podczas wypisywania zalet życia w pojedynkę. Kawa na mieście, randka w restauracji, wspólne kolacje przy winie - choć niezwykle przyjemne wiążą się ze sporym nadużyciem miesięcznego budżetu.
5. Bycie singlem? Jest super!
Będąc singlem możemy spełniać się na wielu płaszczyznach. W kwestiach oszczędzania, samodoskonalenia, dbania o swoje ciało i ducha, koncentracji na samym sobie. Przecież to cała długa lista zalet! Tego rodzaju motywacyjne myślenie to doskonała forma wyleczenia złamanego serca czy miłosnego rozczarowania. Dodaje otuchy, odwagi, a co za tym idzie - pozwala szybko powrócić do dobrej formy i zbliża do znalezienia drugiej połowy i szczęścia. Bo przecież samotność a szczęśliwe życie we dwoje nie mają ze sobą wiele wspólnego. Ludzie w wieloletnich związkach także mogą być sobie obcy, nieufni, czuć się samotni choćby z powodu tego, że partner wybrał inne priorytety.
Dzień Singla. Nie bez powodu święto samotnych wypada dokładnie jeden dzień po popularnym dniu zakochanych, czyli 15 lutego. Tak zwane antywalentynki to doskonała okazja do celebrowania życia w pojedynkę i bycia niezależnym. To również dobra okazja do zmian .
Jeśli jeszcze nie jesteś gotowy lub nie masz ochoty na budowanie poważnych relacji, zawsze możesz zacząć od niezobowiązujących spotkań i przyjemnych rozmów z ciekawymi osobami. W końcu teraz w końcu możesz to robić i masz na to czas. A odpowiednie osoby na życie zawsze spotyka się przez tzw przypadek.... nieoczekiwany przypadek ...
No hay comentarios:
Publicar un comentario