Szukaj tematu w zasobach archiwum

miércoles, 5 de septiembre de 2018

Zielona kawa dla zdrowia

Zielona kawa – dlaczego warto ją pić? Niepalone ziarna kawy zawierają kwas chlorogenowy i kofeinę, które posiadają szereg właściwości szczególnie cennych dla osób uprawiających sport i dbających o linię. Zielona kawa przeciwdziała też niektórym chorobom.

Czym jest zielona kawa? Zielona kawa to ten sam napój, który pijemy na co dzień. Różnica polega tylko na tym, że w przypadku czarnej kawy ziarna poddawane są procesowi palenia. W jego wyniku poziom kwasu chlorogenowego znacząco się obniża. To właśnie dlatego osobom chcących zgubić zbędne kilogramy zaleca się picie zielonej kawy.

Zielona kawa na odchudzanie. Kwas chlorogenowy, w połączeniu z kofeiną to naturalny spalacz tłuszczu. Picie filiżanki zielonej kawy dziennie skutecznie podkręca metabolizm, a także ogranicza wchłanianie glukozy, dzięki czemu nadwyżki energetyczne z posiłków nie odkładają się w postaci tłuszczu. Oczywiście nawet duże ilości zielonej kawy nie poradzą sobie z bardzo niezdrową, kaloryczną dietą. Napój sprawdzi się w przypadku niewielkich nadwyżek oraz wtedy, gdy jemy racjonalnie, a wskaźnik wagi nie chce się obniżyć. Aby wzmocnić odchudzające działanie zielonej kawy należy zrezygnować z diety wysokotłuszczowej.

martes, 4 de septiembre de 2018

Herbata dla zdrowia stóp

Herbata słynie z prozdrowotnych właściwości - to wiedzą chyba wszyscy. Ale w jakim celu moczyć stopy w herbacianym naparze? Okazuje się, że może to zapobiec krępującej dolegliwości, która daje o sobie znać szczególnie wiosną i latem. Poznajcie szczegóły. Mocz stopy w mocnej herbacie przez 20 minut.

Wśród wielu leczniczych właściwości czarnej herbaty wspomnieć trzeba o jej silnych właściwościach bakteriobójczych. Działanie takie ma obecna w herbacianych liściach tanina. Dlatego właśnie picie tego napoju likwiduje nieświeży oddech. Ale nie tylko. Herbata jest skutecznym, naturalnym i tanim środkiem likwidujacym brzydki zapach stóp. Jak ją wykorzystać?

Aby stopy przestały nieprzyjemnie pachnieć, mocz je codziennie przez 20 minut w mocnym naparze czarnej herbaty. Kurację powtarzaj przez tydzień. Oto cały sekret! Dzięki temu zabiegowi odniesiesz i inne korzyści - herbaciana kąpiel stóp złagodzi obrzęki i usunie zmęczenie.

lunes, 3 de septiembre de 2018

Koty miauczą tylko do ludzi

Dorosłe koty miauczą tylko do ludzi, a używają przy tym tonacji, na którą jesteśmy wyjątkowo wrażliwi. Wszystko po to, by nas wychować.

Nie mamy własnego kota, ale niemal codziennie odwiedza nas kot sąsiadów, który często spędza u nas noce. Bruno jest bardzo (bardzo!) dobrze odżywiony, ale potrafi tak przejmująco i dramatycznie miauczeć, błagając o jedzenie, że w końcu zaczęliśmy kupować dla niego kocie pasztety. Jadają je na spółkę: kot i nasza suczka Mikra, jego wierna przyjaciółka.

Co takiego jest w kocim miauczeniu, że nie sposób mu się oprzeć? Kilka lat temu brytyjscy naukowcy z University of Sussex doszli do wniosku, że za kocim sukcesem stoi wyjątkowa tonacja miauczenia, składająca się z wysokich tonów w różnej proporcji mieszanych z pomrukami o niskiej tonacji. Dorosłe koty używają tych dźwięków tylko po to, by manipulować swoimi właścicielami. Do siebie wzajemnie nie miauczą. Kocie mamy przestają odpowiadać na miauczenie młodych, gdy nie karmią ich już swoim mlekiem. We wzajemnej komunikacji dorosłe koty powarkują, jęczą, wyją czy pomrukują, ale tylko w kontaktach z ludźmi wydają to jedyne charakterystyczne: „miau!”.

Miauczenie w wysokiej tonacji ma podobną częstotliwość jak płacz dziecka, co wykazano we wcześniejszych badaniach. Koty wykorzystują więc nasz ewolucyjnie wyrobiony odruch pozytywnego reagowania na dziecięcą skargę. Innymi słowy takie dźwięki trudno nam zignorować.

Eksperymenty przeprowadzone przez Karen McComb z University of Sussex pokazały, że koty wykorzystują w różnych sytuacjach mieszaninę mruczenia i miauczenia, ale najwyższe, mobilizujące nas płaczliwe tony mają zarezerwowane dla chwil, w których domagają się od nas pożywienia. Kiedy badacze wyeliminowali owe wysokie tony z nagrań kocich miauków, osoby słuchające ich stwierdziły, że owe wezwania brzmią jak „mniej pilne”. Naukowcy podkreślają, że nie wszystkie koty brzmią w taki sposób, a ta forma komunikacji jest szczególnie chętnie używana przez czworonogi znajdujące się w relacjach jeden na jeden ze swoimi właścicielami.

domingo, 2 de septiembre de 2018

Ćwiczenia na zachowanie bystrości umysłu

Proste ćwiczenia, które pozwolą ci zachować bystrość umysłu na długie lata. Umysł, podobnie jak ciało, wymaga treningu. Jeżeli zaniedbamy ćwiczenia mózgu, szybko możemy zauważyć obniżenie sprawności intelektualnej. Problemy z pamięcią i koncentracją pojawiają się z wiekiem prawie u każdego. Część osób zmaga się z nimi również w młodości. Jak temu zapobiegać? 

Proste, codzienne ćwiczenia mogą znacznie poprawić naszą pamięć i koncentrację. Regularne trenowanie umysłu sprawia, że mózg lepiej funkcjonuje. Warto zacząć już dzisiaj i wprowadzić kilka drobnych zmian.

1/6 Użyj drugiej ręki. Użyj drugiej ręki. Większość ludzi jest zdecydowanie prawo- lub leworęczna. Dlatego spróbuj od czasu do czasu, przy mniej ważnych czynnościach, użyć tej drugiej ręki. Pokrój nią kotleta, podnieś kubek albo zrób list zakupów. To świetne ćwiczenie nie tylko dla ciała, ale także dla mózgu. Z czasem używanie niedominującej ręki będzie ci szło coraz lepiej. Trening czyni mistrza i regularne ćwiczenia mogą sprawić, że bez problemu będziesz w stanie posługiwać się obydwoma rękami z podobną wprawą.

2/6 Zamknij oczy. Zamknij oczy. Część prostych, codziennych czynności spróbuj wykonać z zamkniętymi oczami. To świetny sposób, żeby uaktywnić pozostałe zmysły. Bezpiecznie bez patrzenia możesz np. zdjąć i założyć poszewkę na poduszki czy poskładać pranie. Na pewno doskonale znasz swój dom, więc przejście do drugiego pokoju z zamkniętymi oczami również nie powinno stanowić problemu. Postaraj się również nie zapalać światła, kiedy wstajesz w nocy. Może się okazać, że doskonale radzisz sobie pomimo ciemności.

sábado, 1 de septiembre de 2018

15 zachowań ludzi silnych

15 zachowań, które cechują ludzi silnych psychicznie

„Ludzie silni psychicznie nie muszą pokonywać lęków, by coś udowodnić innym. Pragną stawiać czoła obawom, które ich powstrzymują”.

„Ludzie silni psychicznie nie muszą pokonywać lęków, by coś udowodnić innym. Pragną stawiać czoła obawom, które ich powstrzymują”.

Budowanie siły psychicznej to długa praca. Polega na codziennym zmuszaniu się do bycia coraz silniejszym, do utrzymywania realistycznego optymizmu i wyznaczania zdrowych granic. Ludzie, którzy są silni psychicznie, nie marnują czasu na użalanie się nad sobą.

Czy należymy do tej grupy? Oto cechy silnej psychiki według psychoterapeutki Amy Morin.

Popularne posty