Szukaj tematu w zasobach archiwum

sábado, 10 de abril de 2021

Tarot online....

Czytanie kart tarot w formie rozmowy telefonicznej także WhatsApp? Tak jest to możliwe! WhatsApp oferuje nam wszystkim niezawodną, szybką, łatwą i bezpieczną komunikację nie tylko poprzez wiadomości tekstowe ale i poprzez połączenia głosowe / wideo. Aplikacja jest dostępna za darmo na telefony / smartfony na całym świecie!

Dzięki połączeniom głosowym bądź wideo WhatsApp możemy rozmawiać nie tylko z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi bezpłatnie, nawet jeśli przebywają za granicą. Ale dzięki bezpłatnym połączeniom głosowym bądź wideo możemy rozmawiać twarzą w twarz z każdą osobą, do której mamy kontakt i gdy oczywiście wiadomości tekstowe lub połączenia głosowe nie wystarczą.

Połączenia głosowe i wideo WhatsApp korzystają z połączenia internetowego telefonu bądź internetowego wifi operatora np. kawiarni. Zamiast z abonamentu na rozmowy, także nie musimy się martwić o dodatkowe koszty połączeń. To dlatego w Hiszpanii i krajach hiszpańskojęzycznych ten komunikator wykorzystywany jest w każdej dziedzinie życia, obok numeru telefonu podawany jest kontakt WhatsApp.

Opcja wysyłania plików głosowych, zdjęć i wideo przez WhatsApp także ułatwia nam wiele spraw. Wysyłanie zdjęć i filmów przez WhatsApp jest błyskawiczne nawet przy wolnym połączeniu.

W związku z licznymi zapytaniami sygnalizuję Państwu, że w moim przypadku ten komunikator sprawdza się najbardziej, najlepiej. Jest prosty, łatwy i niezawodny, wystarczy mieć dostęp do bezpłatnego WiFi internetowego czy domowego. Nie trzeba wychodzić z domu, tracić czas na dojazd. To duża oszczędność czasu a nawet finansów związanych z dojazdem. Sesje czytania kart Tarot przez WhatsApp jest rozwiązaniem sprawdzonym przeze mnie już od wielu lat, bardzo popularnym rozwiązaniem w krajach hiszpańskojęzycznych.

Wiele razy  dostawałem od Państwa pytania czy odczyt tarota online, czy konsultacja przez telefon, WhatsApp “działają”. Czy mają taką samą sprawdzalność i wartość jak wizyta osobista u tarocisty w jego gabinecie. 

viernes, 9 de abril de 2021

Czy astrologia jest doskonała

Czy astrologia jest doskonała? 
Zdecydowanie nie. 
Wiele pozostaje do odkrycia.

Po wielu wiekach spoczynku, 
stara nauka o sztuce budzi się ponownie, 
rozpalona przełomami 
w astronomii i psychologii. 
Odrodzenie w myśleniu astrologicznym 
dopiero teraz zaczyna się rozwijać. 

Ale nie musimy czekać, 
aż astrologia stanie się „szanowana”. 
Możemy jej teraz użyć. 
Nawet ze swoimi niedoskonałościami, 
system działa.

Astrologia może kiedyś 
zostać udoskonalona - 
ale tylko wtedy, 
gdy udoskonalimy również 
nasze rozumienie ludzkiego umysłu. 
A zrozumienie jest właśnie tam, 
z „oświeceniem” 
i „wreszcie przy wykonaniu 
codziennych zajęć domowych” 
w świecie odległych możliwości. 

jueves, 8 de abril de 2021

Dlaczego lwy ziewają

Ziewanie u lwów jest zaraźliwe i pełni funkcję komunikacji. Badacze obserwujący zwierzęta w Afryce Południowej zauważyli, że lew jest ponad 139 razy bardziej skłonny do ziewania, jeśli zrobił to inny członek jego stada. Jak tłumaczą, w przypadku lwów kopiowanie zachowań, takich jak ziewanie, pomaga m.in. wzmacniać więzi w grupie.

Doskonale wiemy, jak bardzo zaraźliwe potrafi być ziewanie. Jednak w przypadku lwów spełnia ono bardzo zaskakującą funkcję. Filmując 19 lwów, w dwóch grupach, w Rezerwacie Makalali w Południowej Afryce, badacze z Uniwersytetu w Pizie stwierdzili, że zaraźliwe ziewanie jest bardzo powszechne wśród kotów. Co ważniejsze, odkryli, że lwy również naśladowały zachowania, które nastąpiły po ziewaniu.

"Czasami opóźnienie między działaniami dwóch lwów było tylko kwestią sekund" - relacjonuje etolog Elisabetta Palagi, autorka publikacji w czasopiśmie "Animal Behaviour".

"Jeśli jeden lew ziewnął, a potem wstał i ruszył w inne miejsce, inny kot prawie na pewno zrobi to samo" - tłumaczą naukowcy, którzy są przekonani, że takie zsynchronizowane zachowanie umożliwia stadu lepszą "pracę zespołową", znajdowanie pożywienia i dostrzeganie zagrożeń dla grupy. Według nich te zwierzęta ziewają z różnych powodów - czasami jest to stan przejściowy z czuwania do snu, innym razem jest to forma komunikacji.

"Dzikie lwy ze względu na ich wysoką, zsynchronizowaną aktywność grupową są dobrym modelem do badania zarówno spontanicznego ziewania wynikającego z przyczyn fizjologicznych, jak i - być może - ziewania zaraźliwego, związanego z komunikacją społeczną" - napisali naukowcy i powiązali zaraźliwe ziewanie u lwów z formą ćwiczeń zespołowych.

miércoles, 7 de abril de 2021

Intymność duchowa...

Duchowa bliskość . Duchowa bliskość jest wartością, która może się przejawiać w wielu sferach wspólnego życia - seksualnej, finansowej, rodzinnej, zawodowej. Każdą z tych dziedzin można wzbogacić tak, by stała się źródłem głębokiej satysfakcji. Wymaga to jednak gotowości do porzucenia starego paradygmatu w związku i zbudowania go na nowych zasadach.

Wielu ludzi latami tkwi w starych wzorcach relacji, które wprawdzie sprawiają im ból, ale jednak są czymś, co dobrze znają.  Czy dwójka partnerów potrafią się zaangażować w proces rozwiązywania konfliktów, oczyszczania duchowego i pogłębiania bliskości?  Czy kierujemy się według idei związków miłości opartych na głębokim duchowym porozumieniu, wspierającym i inspirującym dla obu stron? 

Czy przepracowaliśmy duchowe metody uwalniania się od skutków traumy narodzin i innych negatywnych doświadczeń, które blokują nasz rozwój i możliwość pełnego przeżywania radości życia, które podkreślają znaczenie otwartości w komunikowaniu swoich uczuć i myśli, a także niesłabnącej woli porozumienia w związku, która pomaga odrzucić wszelkie urazy i poczucie zagrożenia ?

Związek, który funkcjonuje w tym paradygmacie jest pełen napięcia, konfliktów, niezrozumienia i oddalenia. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są nasze negatywne myśli. Skąd one się biorą? 

martes, 6 de abril de 2021

Przyroda nas chroni

Na pandemię my, ludzie, zasłużyliśmy i sami zawiniliśmy. Teraz wyraźnie widzimy, jak nasze działania już są okupione wielkimi stratami, cierpieniem ludzi, śmiercią.

Różnorodność biologiczna to największy skarb, jaki mamy, choć jednocześnie chyba najmniej przez nas doceniany. A tylko ona uchroni nas przed przenoszeniem się kolejnych odzwierzęcych wirusów na ludzi i przed kolejnymi pandemiami. Obok ocieplającego się klimatu kolejnym zagrożeniem będą pandemie. 

Życie na naszej planecie jest wielką siecią powiązań. My, ludzie, jesteśmy jedną z nitek tej sieci, równie ważną, co pozostałe i uzależnioną od istnienia innych. Gwarancją naszego przetrwania i bezpieczeństwa na Ziemi jest więc zachowanie różnorodności biologicznej na różnych szczeblach życia – genetycznym, gatunkowym i ekosystemowym. Albo to zrozumiemy i poczujemy, że jesteśmy częścią przyrody, albo zniszczymy wiele gatunków, relacji między nimi, a ostatecznie i siebie.

Dzień Ziemi to już za mało. Współcześnie człowiek prowadzi wiele działań przyczyniających się do wymierania życia na Ziemi. Wymienić można takie czynniki jak niszczenie środowiska (wyrąb lasów, nadmierne polowania i połowy), rolnictwo i hodowla zwierząt (sposób gospodarowania glebami, produkowania żywności, przemysłowa hodowla), zawłaszczanie terenów (np. zalewanie miast betonem). Wpływ mają również rozwój gatunków inwazyjnych czy zmiany klimatu.

domingo, 4 de abril de 2021

Lekarze o maseczkach medycznych

O tym, że polski rząd kompromituje się pokazując swoje zacofanie brakiem wiedzy w temacie maseczek ochronnych na otwartym powietrzu, to informujemy o badaniach tym razem w Niemczech.

"Niemieckie badania pokazują, że transmisja wirusa niemal na sto procent dokonuje się w pomieszczeniach zamkniętych." 

@MinisterstwoZdrowia - To może więc znieść obowiązek a raczej przymus ich noszenia na dworze? Przymus noszenia maseczek na świeżym powietrzu jest wzięty rodem średniowiecznej mentalności oraz kierowaniem się fałszywą wiarą w cuda a nie wiedzą i faktami płynącymi z badań nauki! 

Wirusolodzy niemieccy już dawno wyjaśnili, że przede wszystkim najprostsze czy nawet chirurgiczne maseczki nie chronią nikogo przed zarażeniem, bo szybko pochłaniają wilgoć i już po 20 min. powinno się je zmienić. Instytut Roberta Kocha generalnie nie zaleca tego rodzaju ochrony dla całej populacji. To złudne poczucie bezpieczeństwa.

Nie wykazano dostatecznie, że noszenie maseczki chroniącej usta i nos znacznie zmniejszałoby ryzyko zakażenia dla zdrowej osoby – stwierdza ten wiodący w RFN instytut chorób zakaźnych na swojej stronie internetowej.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO posuwa się wręcz dalej, zaznaczając, że noszenie maseczki w sytuacjach, w których nie jest to zalecane, może budzić złudne poczucie bezpieczeństwa, przez to ludzie mogliby zaniedbywać innych kroków profilaktycznych, jak np. częstego mycia rąk.

Instytut Roberta Kocha doradza przede wszystkim sprawdzone środki, podkreślając znaczenie dokładnego mycia rąk, kichania czy kasłania w przegub łokcia i utrzymywanie dystansu przynajmniej 1-2 m od osób z podejrzeniem zakażenia.

Zdrowi ludzie nie potrzebują maseczek – wyjaśniał także rzecznik niemieckiego branżowego zrzeszenia farmaceutów ABDA. Maseczki, jakich używają personel pielęgniarski czy lekarze podczas operacji i tak nie chronią pracowników ochrony zdrowia przed zarażeniem wirusem COVID-19. Noszenie ich to raczej kwestia brania względu na innych, czyli maseczka ma być ochroną dla otoczenia, którego nie chce się samemu zarazić.

Oznacza to, że usta i nos chronić powinny przede wszystkim chore osoby (czy personel medyczny), które nie chcą zarazić otoczenia (pacjentów) albo osoby, które mają bezpośredni kontakt z ewentualnymi nosicielami wirusa.

Na co dzień maseczki jednak nie mają jednak sensu – uważa również prof. Bernd Salzberger z kliniki uniwersyteckiej w Ratyzbonie, będący przewodniczącym Niemieckiego Towarzystwa Epidemiologicznego. Oddychanie przez nie jest jednak utrudnione – zastrzegł ekspert.

Lekarze w sprawie maseczek na dworze. Kardiolodzy i specjaliści chorób wewnętrznych  również w Polsce mówią wprost, że dalsze utrzymywanie nakazu maskowego na zewnątrz / na powietrzu naraża na szwank autorytet Urzędu MZ w RP" . 

Prawdą jest, że przy noszeniu maseczki zawsze towarzyszy uczucie dyskomfortu nie tylko u ludzi zdrowych ale i u ludzi z problemami kardiologicznymi, zaburzeniami rytmu serca, astma, choroby płuc itp. Maski utrudniają oddychanie, a na wilgotnym materiale mogą pojawić się grzyby, bakterie etc.

sábado, 3 de abril de 2021

7 mitów i faktów żywieniowych

Siedem mitów żywieniowych. Czy powinniśmy obawiać się jedzenia ziemniaków, skąd czerpać witaminę C i na jakim tłuszczu smażyć? Rozwiążmy dylematy i usuńmy kontrowersje, które narosły zarówno wokół legend powstałych wieki temu, jak i świeżych plotek na temat żywienia!

Niektórym produktom przypisywano do niedawna korzystne właściwości trochę na wyrost. Inne z kolei długo były niedoceniane, a ich korzystne działanie dopiero się bada. Mity dietetyczne często dotyczą też nie tyle samych produktów, co sposobu ich przyrządzania, pochodzenia, połączeń, temperatury spożycia itd. Nikt nie zaprzeczy na przykład, że szpinak jest zdrowy. Jednak, jak się okazuje, mimo wysokiej zawartości żelaza, nie jest dla nas najlepszym źródłem tego pierwiastka, ponieważ żelazo zawarte w szpinaku jest słabo przyswajane. Pod tym względem lepsza jest wołowina, a z produktów wegańskich tofu, quinoa i warzywa strączkowe. Nie znaczy to oczywiście, że trauma całych pokoleń przedszkolaków poszła na marne – szpinak ma wiele cennych witamin i – o ile nie macie kamicy nerkowej – dobrze od czasu do czasu po niego sięgnąć.

Mity narosły również wokół spożycia czosnku (polski nas leczy, z kolei chiński truje), ryb (są zdrowe, ale te, które żyją w zanieczyszczonym Bałtyku, mogą zawierać dużo metali ciężkich) czy herbaty z cytryną, która rzekomo może wywoływać alzheimera. Nie wszystko jest, jak widać, takie proste… Bazując na aktualnym stanie wiedzy, rozprawmy się z siedmioma mitami, które przeszkadzają nam w zdrowym odżywianiu!

MIT 1. TŁUSTA POMYŁKA!

Podobnie jak istnieją diety odchudzające oparte wyłącznie na tłuszczach, i to zwierzęcych, istnieje też przekonanie, że aby być zdrowym i szczupłym, należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju tłuszczów. Stąd kariera produktów light, o obniżonej zawartości tłuszczu. Tymczasem, jako że świat nie jest czarno-biały, są różne tłuszcze, o różnych właściwościach w zależności np. od tego, czy smażymy, czy spożywamy je na zimno.

viernes, 2 de abril de 2021

Jak wzmocnić odporność

Jak nasz organizm zwalcza wirusy? Dlaczego niektórzy są na nie odporni? Trwająca pandemia sprawiła, że wielu z nas bardziej niż dotąd zaczęło interesować się sprawami zdrowia, w tym zwłaszcza czynnikami wpływającymi na naszą odporność. O tym, co konkretnie ją wzmacnia, a co osłabia i jak działa w zetknięciu z nowym koronawirusem - opowiada w artykule lekarz prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

. Jak w praktyce działa układ immunologiczny człowieka i jakie są jego najważniejsze zadania i mechanizmy?

Podstawowa funkcja to odróżnianie komórek własnych od obcych. Każda nasza komórka jest sygnowana, że należy do nas, za pomocą tzw. układu zgodności tkankowej, a konkretnie cząsteczek MHC I i MHC II. Za ich pomocą układ zgodności tkankowej nadaje każdej naszej komórce identyfikator (jakby imię i nazwisko), które rozpoznawane jest właśnie przez nasz układ immunologiczny. Jeśli jakaś komórka nie ma takiego identyfikatora, to wtedy układ immunologiczny rozpoznaje w niej "intruza bez legitymacji” i ją niszczy.

jueves, 1 de abril de 2021

Podwójne standardy facebooka

"Wszyscy Polacy są głupi, byli i będą, a wpis tego człowieka jest tego odzwierciedleniem i dowodem zarazem" .

I użytkownik facebooka został zbanowany blokadą na 30 dni za powyższe słowa komentarza pod postem drugiego użytkownika, który udostępnił od kogoś kto też to udostępnił. 

Popularne posty