Szukaj tematu w zasobach archiwum

domingo, 15 de marzo de 2015

Zawody zaufania publicznego w Polsce, fakty

Z każdą cyniczną zagrywką komornika, błędem notariusza, niesprawiedliwym działaniem prokuratora,  albo niesprawiedliwym wyrokiem sądu spada już i tak niskie zaufanie Polaków do wymiaru sprawiedliwości! Polacy nie ufają również policji, lekarzom, urzędnikom, czy politykom. Oszukują nas operatorzy telefonów komórkowych, sprzedawcy itp... . Prawda o zawodach zaufania publicznego

Czasem zastanawiam się, czy jako obywatel tego  pieprzonego kraju, patologicznego  w relacji z funkcjonariuszami publicznymi, np. policjantami, komornikami, prokuraturą powinienem zakładać, że działają zgodnie z prawem i pełną rzetelnością, są uczciwi, czy też lepiej nie ufać i na wstępie uzbroić się w paragrafy, bo łatwo o nadużycia. Ja już nie ufam ludziom o zawodach zaufania publicznego, przykład czytelnika pokazuje fakty, a w życiu jest ich więcej w tym kraju!

sábado, 14 de marzo de 2015

O przemocy w rodzinie i w związkach

Kiedy ojciec staje się katem. O przemocy w rodzinie i w związkach. Ojcowska przemoc nie kończy się z opuszczeniem rodzinnego gniazda. Wtedy dostaje nowe, drugie życie. Przejmuje kontrolę nad chłopcem, który tylko pozornie zyskał autonomię i możliwość samostanowienia. Zyska ją dopiero kiedy przepracuje w sobie przeszłość: w gabinecie terapeuty, czasem wśród mądrych przyjaciół, albo – to wciąż możliwe – kiedy sam zostanie ojcem i postanowi, że jego rany nie mogą boleć nikogo więcej.

Przemoc stosowana przez rodziców budzi poczucie lęku, przekonanie o własnej bezradności i niemocy. Jest antytezą i zdradą wychowania, bo ci, którzy mieli kochać i wspierać, okazują się oprawcami. Dziecko poddawane ustawicznemu cierpieniu, przestaje być świadome siebie, własnych uczuć i przeżyć. Z tą obciążającą strategią przetrwania wchodzi w dorosłość. W najlepszym wypadku pula nabytych w domu deficytów utrudni budowanie relacji z innymi. W najgorszym, model domowych ścian zostanie powtórzony, a ofiara stanie się katem.

Kiedy chłopiec, staje się mężczyzną. Więź łącząca ojców i synów jest szczególna. To w ojcu chłopiec szuka wzoru męskości - matrycy zachowań i zasad. Relacja z ojcem stanowi fundament poczucia własnej wartości. I choć szczególnie dzisiaj w wielu środowiskach teza ta poddawana jest w wątpliwość, każdy terapeuta nie zna mężczyzny, którego osobiste doświadczenia jej nie potwierdzą.

viernes, 13 de marzo de 2015

Mężczyźni coraz częściej ofiarami przemocy

Niemcy. Badania: Mężczyźni coraz częściej ofiarami przemocy w rodzinie. Zaczyna się od obelg, gróźb i nękania partnera. W skrajnych przypadkach kończy się uszkodzeniem ciała albo morderstwem. Przeważnie ofiarami przemocy padają kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni.

Według pracy badawczej ministerstwa ds. rodziny co czwarta kobieta w Niemczech w wieku od 16-85 lat przynajmniej raz w życiu doznała przemocy seksualnej albo fizycznej z rąk swojego partnera, byłego partnera, tudzież z rąk innej znanej jej osoby. Z kolei mężczyźni przeważnie nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy ich partnerki stosują wobec nich przemoc.

Próby przełamywania tabu. W Niemczech raczej przemilcza się fakt, że kobiety biją mężczyzn. Projekt pilotażowy ze Stuttgartu chce to zmienić. Chce pomóc chronić mężczyzn przed brutalnością kobiet i przełamywać tabu. Inicjatywa „Ochrona mężczyzn przed przemocą” udziela porad i pomocy mężczyznom bitym albo zastraszanym przez partnerki. „Inicjatywa zamierza urządzić trzy mieszkania, gdzie mogliby się schronić bici przez kobiety mężczyźni”, zapowiedziała kierująca projektem Ursula Matschke.

jueves, 12 de marzo de 2015

Dekalog szefa

Dekalog szefa:

1. Każdy człowiek ma prawa. Pracownik/pracowniczka też jest człowiekiem.
2. Każdy pracownik ma prawa. Stażysta/stażystka, researcher/ researcherka a także sprzątaczka, ochroniarz, dozorczyni i kierowca też są pracownikami.
3. Przełożony ma określone przywileje, nie mogą być jednak one wykorzystywane do łamania praw pracowniczych.
4. Władza różni się od panowania: przełożony nie musi być „ojcem”, nie powinien być dyktatorem lecz autorytetem.
5. Każda wolność ma swoje granice. Są nimi prawo i krzywda innego człowieka (w tym kobiet, bo kobieta też jest człowiekiem).
6. W każdej pracy obowiązują określone zasady: prakseologiczne, moralne, obyczajowe, etykietalne, wynikające z normy równego traktowania (w pracy kobieta jest pracownikiem a nie obiektem seksualnym). Trzeba ich przestrzegać.
7. Każdy ma różną pozycję, każdemu należy się równy szacunek.
8. Kariera związana z wykorzystywaniem innych często kończy się kompromitacją i utratą pracy, jeśli tak się nie dzieje, to znaczy, że dzieje się źle.
9. Warto jest być kompetentnym, skutecznym i przyzwoitym.
10. Ci, którzy stosują mobbing znajdą się w szóstym kręgu piekła. Ci od molestowania też tam będą.

miércoles, 11 de marzo de 2015

Ekspresowa karma. Sprawiedliwość losu

Ekspresowa karma: był niemiły dla pasażera w metrze, okazało się, że ma u niego rozmowę o pracę. Oto dowód na to, że bycie nieuprzejmym naprawdę nie popłaca. Mężczyzna został w metrze niemiło potraktowany przez jednego ze współpasażerów. Kilka godzin później ten sam człowiek pojawił się u niego na rozmowie o pracę. 

Bycie nieuprzejmym w stosunku do innych pasażerów w komunikacji publicznej samo w sobie jest nagannym zachowaniem. Ale może też mieć dodatkową złą stronę - nigdy nie wiemy, kiedy i w jakiej sytuacji znów spotkamy daną osobę. Przekonał się o tym pasażer londyńskiego metra.

Matt Buckland, rekruter w firmie zajmującej się pomocą w rozwijaniu start-upów, jadąc do pracy metrem przesunął się w pewnym momencie, żeby przepuścić inną pasażerkę, przez co na chwilę zablokował stojącego za nim mężczyznę - opisuje sytuację Daily Mail. - Chyba myślał, że stoję mu na drodze. Popchnął mnie, na co odwróciłem się i powiedziałem, że też będę wysiadał. On jednak przepchnął się przede mnie i zasugerował, żebym poszedł się j***ć - mówi Buckland w rozmowie z dziennikiem.

martes, 10 de marzo de 2015

Biznes promuje egoizm, nauka udowadnia

Biznes promuje egoizm. Nauka udowadnia: bogaci są samolubni. Bogacenie się robi z ludzi samolubów. Jednak czy „narcystyczny” typ osobowości pomaga w osiągnięciu bogactwa? Badania pokazują w każdym razie, że bogaci są bardziej skłonni do nieetycznych i egoistycznych zachowań - pisze "Business Insider".

Michael Lewis w książce „Flash Boys” przytacza kilka negatywnych, typowych dla bogaczy cech:

- bogaci częściej niż biedni okradają sklepy
- ludzie, którzy zarabiają poniżej 25 tys. dol. rocznie oddają innym 4,2 proc. swoich przychodów, podczas gdy osoby zarabiające powyżej 150 tys. dol. rocznie, tylko 2,7 proc.
- badania mózgu pokazały, że ośrodki odpowiedzialne za odczuwanie empatii są u bogatych słabiej rozwinięte niż u biednych

Więc jeżeli za „bycie dobrym człowiekiem” uznamy „troskę o innych”, z tych lub innych powodów, bogaci mają niedobór tych humanitarnych kompetencji.

lunes, 9 de marzo de 2015

Taka jest Polska! Nieuczciwe media

O brutalnych i nieuczciwych mediach! Czyli o Wprost! On, naczelnym "Wprost" jest od stycznia 2013 r. Wcześniej nigdy nie był związany etatowo z żadną redakcją. Nie zawsze zajmował się dziennikarstwem. Czy kryminalistom można ufać? Nie! Ktoś kto był, urodził się nieuczciwy, taki pozostanie do końca! Nieuczciwy, bezwzględny! W Polsce kariery porobili ludzie właśnie tacy, bezwzględni, bezczelni, nieuczciwi mający układy w latach PRL, czy 90 tych!

A Pan Sylwester Latkowski? ,,Pod koniec lat dziewięćdziesiątych został skazany na karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze[5]. W więzieniu spędził 19 miesięcy[6]." - Wikipedia.....

sábado, 7 de marzo de 2015

Prawo ...


Prawo posiada wiele znaczeń m.in. - prawo jest zespołem norm postępowania, obowiązujących na określonym terytorium, ustanowionym przez prawodawcę - człowieka, dlatego też stanowi fakt społeczny, którego celem jest ochrona dobra ogółu ponad dobrem jednostki. Prawo to zespół norm wydanych lub usankcjonowanych przez państwo, zagwarantowanych przez państwo i zagwarantowanych przymusem państwowym. Prawo porządkuje i organizuje życie społeczeństwa (dobry przykład to np. prawo- lub lewostronny ruch na drogach), jednolite w obrębie państwa. Prawo chroni ludzi przed ludzkim złem. Prawo to system norm i zasad postępowania, ustanawiany przez każde państwo w celu usankcjonowania pewnych zachowań (również pod groźbą przymusu).

Popularne posty