Szukaj tematu w zasobach archiwum

jueves, 2 de junio de 2016

Jak leczyć zatrucie alkoholowe

Jak leczyć zatrucie alkoholowe? Zatrucie alkoholowe to nie to samo, co upicie się. Oprócz objawów charakterystycznych dla spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, przy zatruciu alkoholowym pojawiają się: płytki oddech, poty, dreszcze, wymioty, hipotermia i utrata przytomności. Ważne jest, żeby nie ignorować symptomów zatrucia alkoholowego. Odpowiednie leczenie może pomóc w szybkim powrocie do zdrowia, ale należy pamiętać, że środki stosowane na kaca tylko spotęgują objawy zatrucia.

Dzień pierwszy. Natychmiastowe leczenie: nawadnianie i monitorowanie. Wypłukiwanie alkoholu z organizmu jest najbardziej skutecznym sposobem na zatrucie alkoholowe. Upewnij się, że zatruta osoba pije duże ilości wody i regularnie opróżnia pęcherz. Woda nie tylko pomoże pozbyć się alkoholu z organizmu, ale również z powrotem go nawodni. Nigdy nie dawaj osobie cierpiącej na zatrucie alkoholowe kawy. Podrażni tylko jej żołądek, odwodni organizm i spotęguje objawy zatrucia.

Musisz również cały czas obserwować zatrutego. Zatrucie alkoholowe może prowadzić do śpiączki, dlatego - o ile to możliwe - staraj się nie pozwolić zatrutej osobie zasnąć. Musisz również monitorować jej oddech. Podczas zatrucia oddech jest płytki, ale upewnij się, że nie jest zaburzony. Dobrze okryj zatrutego i zadbaj, by było mu ciepło, bowiem zmniejszona cyrkulacja krwi może doprowadzić do hipotermii. Gdy objawy ustąpią, możesz pozwolić choremu zasnąć. Nie przestawaj go jednak obserwować.

Dzień drugi: odpowiednie odżywanie.  Gdy kryzys związany z zatruciem minie, nadchodzi czas na naprawę szkód, jakie alkohol wyrządził w organizmie. Po intensywnym upojeniu alkoholem, na uszkodzenia najbardziej narażona jest wątroba. Ostropest plamisty jest najczęściej polecanym środkiem homeopatycznym / ziołowym na schorzenia wątroby i doskonale nadaje się do spożycia po zatruciu alkoholowym. Szkody wywołane nadużyciem alkoholu pomoże naprawić również witamina B kompleks.
Mimo iż niebezpieczeństwo związane z zatruciem alkoholowym już minęło, chory może doświadczać objawów podobnych do silnego kaca. Dyskomfort związany z tymi dolegliwościami zmniejszy woda i odpoczynek. A także polecany jest Orsalit. To doustny płyn nawadniający (DPN) przeznaczony do stosowania w stanach odwodnienia organizmu.

Orsalit podaje się zwłaszcza podczas biegunki lub wymiotów oraz w innych sytuacjach, w których może wystąpić ryzyko odwodnienia. Orsalit uzupełnia płyny i składniki mineralne. Skład Orsalit zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i składników mineralnych u osób dorosłych. Orsalit skutecznie nawadnia dzięki wykorzystaniu efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Dzięki temu preparat zmniejsza ryzyko powikłań będących następstwem biegunek i wymiotów. Przeznaczenie. Uzupełnienie płynów i składników mineralnych podczas biegunki lub wymiotów, odwodnienie organizmu.

Wskazówki i ostrzeżenia. Zatrucie alkoholowe jest poważną i niebezpieczną dolegliwością. Naturalne specyfiki mogą pomóc, ale jeśli osoba doświadcza niekontrolowanych wymiotów, zaburzeń oddechu lub nie można jej obudzić, natychmiast należy wezwać pogotowie.


Przy zatruciu alkoholem nie wolno pić ani kawy, ani herbaty, żadnych napojów prócz wody z np. cukrem (dla lepszego wchłaniania). Wystrzegajcie się jakichkolwiek potraw tłustych. Po takich rzeczach jak jogurty, maślanka brzuch Was nie będzie bolał. A sok pomidorowy też bardzo, ale to bardzo wskazany (ze względu na potas i magnez, które alkohol wypłukał z organizmu), chociaż lekko może Was poboleć brzuszek.

Mieszanka nawadniająca. Biegunka i wymioty wypłukują z organizmu istotne substancje tj. potas, sód i glukozę. Te niedobory należy uzupełniać gotowymi napojami elektrolitowymi lub przyrządzić preparat nawadniający samodzielnie: wymieszaj naturalny sok owocowy (potas), pół łyżeczki miodu (glukoza) i szczyptę soli kuchennej (chlorek sodowy).

No hay comentarios:

Publicar un comentario

Popularne posty