Szukaj tematu w zasobach archiwum

jueves, 7 de marzo de 2019

Potęga intencji myśli

Potęga naszych intencji, czyli domowy eksperyment z ryżem. Japończyk Masaru Emoto (1943-2014) jako pierwszy eksperymentalnie dowiódł zdolność wody do… magazynowania informacji (w tym uczuć i stanów świadomości). Wodą jest potęgą, gdyż jest substancją, która wszelkie życie czyni możliwym. Książki niezwykłego Japończyka (m.in. „Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i na naszą planetę”, „Woda. Obraz energii życia”) ukazały się również w Polsce.

Na czym polegały te wodne eksperymenty? Otóż, Masaru Emoto wraz ze swoim zespołem badawczym poddawał wodę różnym czynnikom, a następnie zamrażał ją w temperaturze -5 stopni Celsjusza i badał jej kryształy pod mikroskopem. Jak wiemy, woda w temperaturach ujemnych tworzy kryształy śniegu, a każda śnieżynka jest inna. Okazało się, że kryształy różniły się znacznie między sobą – w zależności od tego, czy pochodziły z wody czystej, czy zanieczyszczonej, ale też w zależności od tego jakim działaniom były poddane. Te inne działania to były na przykład: słowo mówione, dźwięki, myśli.

Jak wielkie było jego zdumienie, gdy okazało się, że woda zanieczyszczona lub poddana negatywnym słowom, dźwiękom, obrazom, myślom nie tworzyła uporządkowanych kryształków, lecz bezładne i chaotyczne kształty.

Kryształy o pięknych kształtach tworzyła woda poddana pozytywnym słowom czy pojęciom jak np. kocham cię, miłość, wdzięczność, współczucie, grzeczność, mądrość, pokój, anioł, dusza i wiele innych. Kryształy rozlane i nieforemne tworzyły się natomiast pod wpływem takich negatywnych słów i pojęć jak np. nienawiść, złość, wojna, diabeł, jesteś idiotą, brzydzę się tobą, nienawidzę cię.

W ten sposób Masaru Emoto udowodnił, jak wielka jest potęga naszych myśli i jak bardzo nasze intencje wpływają na świat dookoła!

My też możemy się o tym przekonać wykonując prosty eksperyment: potrzebujemy dwóch słoików, trochę ryżu i wody:

Ryż należy ugotować i włożyć ostudzony wraz z odmierzoną taką samą ilością wody do szklanych słoiczków (czystych i wyparzonych, aby nie było wątpliwości, że w jednym były inne bakterie niż w drugim).

Na jednym słoiczku naklejamy następnie słowa pozytywne (np. kocham cię, błogosławię, dziękuję, jesteś wspaniały, jesteś dobry itp.), a na drugim słowa negatywne (nienawidzę cię, jesteś zły, jakieś wyzwisko, jakieś złorzeczenie).

Słoiczki umieszczamy na przykład na półce, szafce, parapecie – ważne, żeby były obok siebie i miały identyczne warunki.

W kolejnych dniach codziennie poświęcamy chwilkę na „powitanie” z naszymi słoiczkami: najpierw z „dobrym”, potem z tym „złym”. Możemy przeczytać napis na etykiecie lub wypowiedzieć negatywne i pozytywne słowa lub po prostu wysłać odpowiednie myśli.

Prawda jest jednak taka, że wszyscy, którzy wykonali w domu ryżowy eksperyment, a wyniki (w formie zdjęć lub filmów) zamieścili na swoich blogach czy kanałach Youtube, potwierdzają jego doniesienia.

Najważniejsza refleksja to taka, że warto być dobrym dla siebie i dla innych, obdarzając miłością wszelkie stworzenie i wysyłając innym ludziom i wszelkiemu stworzeniu pozytywne myśli.


No hay comentarios:

Publicar un comentario

Popularne posty